top of page

WATERSKI

PŘINÁŠÍME VÁM VODNÍ SPORT PRO KAŽDÉHO

Naučte se lyžovat jako profesionálové
 

Waterski od nás, pro Vás

V dnešní době je u nás vodní lyžování asi nejznámější a nejrozšířenější vodní aktivita – představuje stálici, kterou si mezi vodními sporty lidé nejsnáze vybaví, a proto nechybí ani v naší nabídce. Můžete si přitom vybrat, jestli tento zážitek absolvovat na dvou lyžích („párovkách„) nebo pouze monolyži. V obou případech Vám poskytneme kompletní profesionální zázemí a postará se o Vás vyškolený personál.

Historie Waterski

Vodní lyžování pochází z USA. Zakladatelem se stal Fred Walker ze státu New York okolo roku 1925, vodní lyže zkonstruoval a následně si nechal svůj vynález patentovat. První větší akce, kde se waterski objevilo, je datována do roku 1928, kdy se v Miami na Floridě odehrála vůbec první exhibicetohoto sportu, a to v disciplíně skoku do dálky z dlouhého nakloněného můstku.

Nová éra Waterski

V roce 1939, tedy o dost dříve než vzniknul wakeboard, byla založena první asociace vodního lyžování v Americe pod vedením B. Hainse, který se také později zasloužil o založení nové federace tohoto sportu. V Čechách se první pokusy datují až k roku 1955, ale na popularitě začal tento sport nabírat až začátkem 60. let kdy sem byly dovezeny první vzorky vodních lyží z Austrálie. V roce 1963 pak byla při Svazu vodního motorismu ÚV ČSTV vytvořena komise vodního lyžování.

bottom of page