top of page

WAKEBOARD

PŘINÁŠÍME VÁM VODNÍ SPORT PRO KAŽDÉHO

Jezděte na dokonalé wakeboardové vlně
 

Wakeboard od nás, pro Vás

Používáme nejmodernější wakeboardová prkna, přičemž je wakeboardista tažen na laně za lodí, většinou rychlostí kolem 30 kilometrů za hodinu. Profesionální loď, a proto ji nabízíme, je pro jezdce velkou výhodou. Správně vytvarované dno lodi spolu s dalšími konstrukčními prvky vytváří vlnu s nejvhodnějšími parametry (rozměry a tvar), aby ji jezdec mohl použít jako odrazový můstek, případně zkoušet triky, rotace a salta a i jejich kombinace.

Záleží i na stavu vodní hladiny, hmotnosti wakeboardisty, velikosti wakeboardu a zkušenostech wakeboardisty. Na tahání se proto používají motorové čluny speciálně k tomu vyrobené jako například naše loď Mastercraft X-star. Dá se samozřejmě jezdit i za běžnými motorovými čluny, pokud na to mají dostatečný výkon, ale jezdec v takovém případě nemá k dispozici dostatečně velkou vlnu i další podmínky, které se v tomto sportu sledují, a tím pádem přichází o část požitku z tohoto krásného vodního sportu.

Historie Wakeboardu

Wakeboard se poprvé objevil kolem roku 1985 ve snaze rozšířit klasické surfování. To první, co surfaře napadlo, bylo nechat se na surfu táhnout za lodí nebo autem podél břehu. V té době se také prkna začala znatelně zkracovat. Roku 1985 je považován za milník i proto, že Tony Finn, surfař ze San Diega, vyvinul „skurfel“, což bylo něco mezi vodními lyžemi a surfovým prknem.

První krůčky Wakeboardu

Skurfel vypadal jako malé surfové prkno tažené za lodí, kde jezdec předváděl své umění. Při pozorování jezdce to tehdy připomínalo něco mezi snowboardingem a skateboardingem s příměsí vodního lyžování. Jezdec mohl stát kdekoli na ploše prkna, na které nebylo žádné vázání.

V létě roku 1985 dva bratři Mike a Mark Pascoe upevnili na Tonnyho skurfel pár držáků na chodidla a to bylo pro další vývoj wake boardingu rozhodující. Tento sport se začal šířit dále do světa a v roce 1990 se uskutečnil první skurfel championship, který byl přenášen celonárodní americkou sportovní stanicí ESPN.

Nová éra Wakeboardu

V roce 1990 vznikla světová asociace wakeboardu (WWA), kterou založil Jimmy Redmon. Ten je považován za „guru“ tohoto sportu. Největší růst wakeboard zaznamenal v roce 1996, kdy se začal masově šířit díky přenosům již zmíněné televizní stanice a sportovních her X-GAMES. Výsledek byl, že se tento sport dostal do povědomí milionů lidí na celém světě.

bottom of page