top of page

WAKESURF

PŘINÁŠÍME VÁM VODNÍ SPORT PRO KAŽDÉHO

Svezte se na nikdy nekončící vlně s námi
 

Wakesurf od nás, pro Vás

Tento sport patří k nejvyhledávanějším a nejatraktivnějším sportovním zážitkům na vodě, které jsou aktuálně k dispozici. Jedná se o surfování bez jakékoliv pomoci nebo námahy spočívající v držení tažného lana na vlně uměle vytvořené za jedoucí lodí. Této vlně se často říká „nekonečná vlna„, protože ji loď za sebou vytváří opravdu donekonečna a Vy se jen zlepšujete a užíváte si netypický pocit pohybu po vodní hladině. Toto je sport opravdu pro každého: pohybujete se rychlostí v rozmezí 15 – 18 kilometrů za hodinu, nemusíte se držet žádného lana, a tak je všechna Vaše energie a zábava soustředěna jen na zvládnutí prkna na nekonečné vlně.

Nabízíme k dispozici několik druhů surfovacích prken podle zdatnosti každého jezdce. Na této „nekonečné vlně“ se dá dělat po chvíli praxe přes 20 různých triků, které člověk nemá jinak možnost zažít ani při klasickém surfování. České přehrady se díky tomuto dokáží přeměnit v kousek mořské hladiny a Vy ušetříte tisíce kilometrů na cestách.

Wakesurf a jeho historie

Počátky wakesurfu jsou z pohledu historie poněkud sporné a zápis o vznik tohoto sportu si nárokuje vícero lidí a společností. První pořízené záběry vznikly někdy mezi roky 1950 až 1960, kdy se surfaři nechali tahat za lodí na surfovacích prknech. V té době se ale s největší pravděpodobností nesnažili vynalézt nový druh sportu. Až v době nástupu wakeboardu (osmdesátá léta) se začaly objevovat pokusy o vytvoření co největší vlny za lodí a tím podmínek pro surfování. Ze všech tří sportů, které nabízíme, je tento rozhodně ten nejmladší a v dnešní době patří k nejvyhledávanějším, protože je to sport opravdu pro každého. Americký patent za wakesurf byl udělen až roku 1997 Alfonsu Coronovi.

První vyložený krok směrem k wakesurfu můžeme datovat mezi roky 1950 až 1960, ale patentovat wakesurf a následně tento sport masově rozšířit se povedlo až po roce 1997.

Nová era Wakesurfu

Nejvíce tomuto sportu pomohly právě profesionální lodě, jako například námi využívaný Mastercraft X-star. Loď je vybavena speciálními vodními nádržemi zabudovanými v trupu. Díky tomu dokáže vytvořit ideální podmínky a ideální vlnu jak pro wakesurf, tak i wakeboard nebo vodnílyže. S plnou osádkou a plnými vodními nádržemi je loď schopna zvýšit svoji hmotnost z 2 500 kg až na 4 500 kg, a to už dokáže vytvořit pořádnou vlnu pro surfování. Nová éra se tedy datuje od vzniku lodí, které byly schopny účelově vytvořit tyto podmínky. To fakticky umožnilo celosvětové rozšíření tohoto sportu.

bottom of page